کد خبر: 538

تاریخ خبر: 1398/10/04/ 22:25:10

تبلیغات سایت های قمار و شرط بندی به نام پیش بینی فوتبال توسط شاخ های اینستا: چه کسی پاسخگوست؟

کافی است چند دقیقه در اینستاگرام بگردید تا چشمتان به انبوه تبلیغات سایت‌های پیش‌بینی فوتبال برخورد کند یا در صفحات افراد مشهور که خارج از ایران زندگی می‌کنند و به اصطلاح شاخ اینستا محسوب می‌شوند بروید و لینک ثبت‌نام در این سایت‌ها را ببینید.

به گزارش تبلیغات نیوز، شاید تصور کنید که این افراد هرکدام سایت جداگانه‌ای برای خود تأسیس کرده‌اند و جداگانه کار می‌کنند، ولی این‌طور نیست. پشت‌پرده تمام این سایت‌ها فقط یک نفر است که حالا البته اوضاعش کمی قمر در عقرب شده است!

فرشید ا. ش یک جوان تقریباً ٣٠ساله و مؤسس یک سایت قمار است که با تلاش فراوان توانست بسیاری از افراد مشهور اینستاگرام را متقاعد کند که نماینده او شوند و به هر کدام از این افراد یک اسم جداگانه برای فعالیت داد، اما هیچ کدام از این افراد حتی کوچک‌ترین نظارتی بر روند خرید‌ها و برداشت‌های سایت خودشان هم ندارند. تمام این مسائل و حتی پشتیبانی سایت فقط زیرنظر فرشید صورت می‌گیرد و این نماینده‌ها فقط بازیچه‌ای برای جذب مخاطب بیشتر هستند.

از وحید تا بهادر، قربانیان فرشید!
وحید خ که به خاطر مسائل اخلاقی در ایران محاکمه شده بود، از ایران به ترکیه رفت و آنجا تبدیل به یک شاخ مجازی شد! این یعنی یک طعمه جدید برای فرشید! فرشید به وحید هم نمایندگی داد و یک سایت شرط‌بندی به اسم «پسر ایران» احداث شد، ولی تفاوت وحید با سایر غلامان حلقه به گوش فرشید این بود که وقتی فهمید آن‌ها با این همه سود بادآورده برد‌های سنگین بسیاری از قمارباز‌ها را پرداخت نمی‌کنند، دست به افشاگری زد و از فرشید و پدرش اسم برد و به مخاطبانش تمام حقایق را گفت. ولی مافیای فرشید هم ساکت ننشست، وحید پیجش را از دست داد و هم برای مدتی ناپدید شد! نکته جالب اینکه وقتی بهادر یکی دیگر شاخ‌های اینستا هم که نمایندگی داشت، مثل وحید خزایی دست به افشاگری زد و او هم پیجش را از دست داد! بهادر یک ویس از پدر فرشید منتشر کرد که در آن ویس او را تهدید کرده و گفته بودند که او را هم به سرنوشت وحید خزایی دچار خواهند کرد!

مافیایی که بانک تأسیس کرد
فرشید به حدی این سایت‌های قمار و شرط‌بندی را گسترش داده است که بالای ٢٠٠ نماینده برای سایتش جذب کرده که بسیاری از آن‌ها خواننده، شاخ مجازی و مدل هستند. او برای اینکه بسیاری از قماربازان حتی درگیر مسائل بانکی هم نباشند یک بانک مجازی به اسم «پارسی‌گرام» تأسیس کرده که پول قماربازان را هم در این بانک که متعلق به خودش است، نگه می‌دارد!

قماربازانی که ببرند هم می‌بازند
نکته جالب سایت‌های فرشید این است که به دلیل غیرقانونی بودن قمار در ایران کسی نمی‌تواند شکایت کند و همین مسئله هم باعث شده حتی افرادی که در سایت‌های این شخص مبالغ سنگین ببرند، حسابشان بدون دلیل مسدود می‌شود و حتی توان پیگیری هم ندارند؛ مدارک مستند بسیاری از این افراد نیز موجود است.

چه کسانی اجازه می‌دهند این مافیا سرپا باشد؟
«جوان» نه تنها اطلاعات ریز با جزئیات این مافیا را در اختیار دارد، حتی راه‌های بستن درگاه‌های این سایت‌ها را هم می‌داند و حاضر است در اختیار مقامات مربوط قرار بدهد بلکه اطلاعات کامل درباره سایت‌های بزرگ پوکر ایران را نیز در اختیار دارد. حالا سؤال اینجاست که چطور تاکنون سایتی به این عظمت که بالای ٣٠٠ هزار یوزر دارد و تراکنش مالی‌اش سر به فلک کشیده، با برخورد جدی روبه رو نشده؟ سعی می‌کنیم حالت بدبینانه این موضوع را نگاه نکنیم و خوش‌بینانه بنویسیم که تا به حال کسی از آنچه ما از آن اطلاع داریم، باخبر نشده است! خانواده‌های بسیاری از این سایت‌ها ضربات سهمگینی را متحمل شده‌اند و دستشان هم به جایی بند نیست. پدر و مادران بسیاری هم فرزندانشان را در این مسیر عملاً از دست داده‌اند و مرجعی برای فریادخواهی‌شان نیست. «جوان» حاضر است این اطلاعات را به صورت کامل در اختیار وزیر محترم ارتباطات، پلیس فتا، نهاد‌های قضایی و نظارتی یا هر نهاد دیگری که می‌خواهد و می‌تواند به طور جدی با این مافیای خانمان برانداز مبارزه کند، قرار دهد.

منبع: روزنامه جوان

نظرات کاربران