کد خبر: 649

تاریخ خبر: 1398/10/28/ 12:35:05

شگرد تبلیغاتی سایت های درج آگهی مسکن برای خانه دار شدن شما با وام 240 میلیونی

وام جدید مسکن کمتر از یک هفته از ابلاغ رسمی به شعب بانکی عامل پرداخت‌کننده، در آگهی‌های فروش آپارتمان برخی از مناطق شهر تهران وارد شد. به این ترتیب رقم وام قابل استفاده برای خرید واحدهای مسکونی در فایل‌های فروش آپارتمان در بعضی از مناطق و محلات شهر تهران به روز شد.

به گزارش تبلیغات نیوز، هفته گذشته به دنبال ابلاغ رسمی مصوبه شورای پول و اعتبار به شعب پرداخت کننده وام مسکن، سقف وام قابل دریافت با استفاده از اوراق تسهیلات مسکن در شهر تهران به ۱۰۰ میلیون تومان و سقف وام جعاله که همزمان با وام ۱۰۰ میلیون تومانی خرید مسکن در صورت درخواست متقاضی قابل پرداخت است به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت. به این ترتیب سقف وام خرید مسکن برای متقاضیان انفرادی در شهر تهران به ۱۴۰ میلیون تومان و برای زوجین وام گیرنده به ۲۴۰ میلیون تومان رسید.

بررسی‌های صورت گرفته در خصوص تازه‌ترین وضعیت بازار مسکن شهر تهران نشان می‌دهد تنها به فاصله چند روز از شروع پرداخت وام جدید مسکن،در برخی از محلات مصرفی شهر تهران واسطه‌ها اقدام به به‌روز رسانی رقم وام مسکن در متن آگهی‌های خود کرده و از این طریق سعی در ترغیب متقاضیان برای خرید مسکن و ورود به بازار معاملات املاک دارند.

هم‌اکنون در شرایط پرداخت مربوط به آگهی‌های معرفی و فروش واحدهای مسکونی در برخی از محلات مصرفی نیمه جنوبی شهر تهران به خصوص مناطق کانون عرضه آپارتمان‌های ریزمتراژ و کوچک‌متراژ میزان تسهیلات قابل دریافت برای کمک به پوشش هزینه خرید مسکن برای متقاضیان با دو رقم ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیون تومانی اعلام شده است.به این معنا که در برخی از آگهی‌های مربوط به فروش مسکن در مناطق مصرفی نیمه جنوبی شهر تهران به خصوص مناطق ۹ تا ۱۱ که کانون عرضه واحدهای مسکونی ریزمتراژ مورد تقاضای خانه‌اولی‌هاست شرایط پرداخت هزینه خرید مسکن به صورت ترکیبی مبنی بر پرداخت بخشی از بهای واحد به صورت پول نقد، بخشی از آن به صورت پرداخت از طریق رهن آپارتمان به همراه دریافت وام ۱۴۰ یا ۲۴۰ میلیون تومانی بسته به متاهل بودن یا مجرد بودن خریدار،اعلام شده است.

واسطه‌های بازار مسکن سعی دارند در شرایط فعلی برای بالا بردن میزان فروش خود با مانور بر رقم افزوده شده بر وام مسکن، متقاضیان به خصوص خانه‌اولی‌ها را به خرید آپارتمان تشویق کنند. عمده واحدهایی که هم‌اکنون در متن آگهی آنها به وام ۱۴۰ یا ۲۴۰ میلیون تومانی اشاره شده است واحدهایی کوچک متراژ با عمربنای بیش از ۱۰ سال هستند که رقم فعلی تسهیلات، با در نظر گرفتن مبلغی که فرد می‌تواند واحد را به بازار اجاره با شرایط رهن کامل عرضه کند با پول نقدی که باید بابت خرید مسکن پرداخت کند برابری می‌کند. به عنوان مثال واحدی ۴۵ متری در منطقه ۹ شهر تهران با عمربنای ۱۶ سال با شرایط پرداخت ۱۵۰ میلیون تومان پول نقد به علاوه رهن ۷۰ میلیونی و وام ۱۴۰ میلیون تومانی به متقاضیان معرفی شده است.

 

منبع: دنیای اقتصاد

نظرات کاربران