کد خبر: 744

تاریخ خبر: 1401/01/30/ 13:45:39

همکاری لگو و اپیک گیمز برای ایجاد محیط دیجیتال جدید ویژه کودکان

تبلیغات نیوز - رزنیکا رادمهر: توسعه دهندگان Fortnite از محصولات اپیک گیمز و شرکت لگو، دو برند بزرگ سرگرمی، هر دو طی یک شراکت اعلام کرده‌اند به دنبال ایجاد محیط دیجیتالی جدید برای کودکان هستند. طبق اظهارات تیم سوینی، مدیرعامل اپیک گیمز (Epic Games)، «ما هیجان زده هستیم تا برای ساختن فضایی در متاورس، دور همدیگر جمع  شویم؛ فضایی که برای کودکان و خانواده ها، سرگرم کننده و ساخته شده باشد.» این فضای آنلاین، بر روی کودکان و توسعه مهارت های آنها، متمرکز خواهد بود.

جزئیات آنچه هر دو برند معروف، خلق خواهند کرد، هنوز ناشناخته است و مفهوم متاورس نیز همچنان مبهم است اما هر دو شرکت، تایید کرده¬اند محصول نهایی از ابتدا به عنوان یک ابزار مهارتی برای فضای مجازی، مناسب خانواده، طراحی خواهد شد. این شرکت¬ها، در یک بیانیه مطبوعاتی، اعلام کردند: «گروه لگو و اپیک¬گیمز، تجربه گسترده خود را ترکیب خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند این رویداد آینده اینترنت از همان ابتدا با درنظر گرفتن رفاه کودکان طراحی شده است.»
ایده ترکیب این دو شرکت، از یک نظر، کاملا منطقی است. با توجه به اینکه اپیک¬گیمز، چندین سال تجربه ایجاد دنیای مجازی داشته، ما بارها و بارها شاهد اجرای آن از طریق بازی محبوب Fortnite بوده¬ایم. از سوی دیگر، لگو که عمدتا بر روی بازی‌های ویدئویی تمرکز دارد، همچنان ارزش خود را ثابت کرده است. هر دو شرکت، اکنون فرصت¬های بازی را برای کودکان در یک دامنه محافظت¬شده فراهم می¬کنند. اخیرا صنعت بازی شاهد راه¬اندازی Lego Star Wars: The Skywalker Saga بود. در همین حال، دو مورد از محبوب‌ترین بازی‌های ویدئویی آنلاین یعنی Minecraft  و Roblox، هر دو سبکی شبیه به آجرهای لگو از طریق ساخت جعبه‌های شنی ارائه می‌کنند. شراکت جدید لگو و اپیک¬گیمز، به فهرستی از تلاش‌های فناوری شرکت‌هایی که به دنبال ایجاد ساختارهایی در متاورس هستند، می‌پیوندد. فهرست شرکت‌هایی که تا کنون در حوزه متاورس قرار گرفته‌اند، تمام¬نشدنی است: از فیس¬بوک تا برندهای اصلی NFT. این فهرست، همچنان ادامه دارد.
در حال حاضر، جزییات درباره چگونگی مشارکت جدید، هنوز ناشناخته است اما ما تمام موارد را برای شما بیان می‌کنیم مانند اینکه انتظار می‌رود در چه پلتفرم‌هایی در دسترس قرار گیرد و شروع به کار کند. با این حال، این شرکت‌ها، اصول و ارزش¬هایی را اعلام کرده‌اند: 
-    حفاظت از حق کودکان برای بازی از طریق اولویت دادن به ایمنی و رفاه. 
-    از حریم خصوصی کودکان، از طریق در اولویت قرار دادن بهترین منافع آنها محافظت کنید. 
-    کودکان و بزرگسالان را با ابزارهایی توانمند کنید که به آنها کنترل تجربه دیجیتالی می¬دهد.
توسعه¬دهندگان Fortnite اخیرا در عرصه اخبار این حوزه مطرح بوده¬اند: اول برای راه¬اندازی نسخه نسل بعدی ابزار ساخت بازی Unreal Engine و دوم: به خاطر جمع¬¬آوری 144 میلیون دلار، طی دو هفته به عنوان تلاش¬های امدادگرانه برای حمایت از صلح به دلیل ناآرامی¬های مداوم در اوکراین.
گفتنی است فورتنایت (Fortnite)، یک بازی ویدئویی آنلاین است که توسط اپیک¬گیمز، توسعه یافت و در سال ۲۰۱۷ منتشر شد. البته این بازی، اولین بار سال ۲۰۱۱، با هدف نمایش قدرت موتور گرافیکی آنریل ۴، معرفی شده است. این بازی، تا به حال با سازندگان سری فیلم‌هایی از جمله مارول و دی¬سی همکاری کرده‌ است.

نظرات کاربران